Mažiau betono

 Išmetamo CO2 kiekio ir betono mažinimas liejant Betoformos betoninius gaminius

Visi suprantame, kad šiai dienai, mes negalime išvengti cemento naudojimo, bet galime rinktis produktus, sprendimus ir technologijas, kurios leidžia ženkliai sumažinti sunaudojamo betono kiekį. Atsakingas mūsų pasirinkimas gali ženkliai sumažinti neigiamą poveikį aplinkai visame statinių gyvavimo cikle, kurio metu pagamintas gaminys ar statinys turi tausoti energijos išteklius, būti ekonomiškai ir ekologiškai efektyvus. Norint pasiekti optimalų balansą tarp atitikties žmonių poreikiams bei harmonijos su aplinka, būtina nuo pat projekto vizijos etapo galvoti apie naudotinas inovatyvias medžiagas bei technologijas, jų sąvybes visą eksploatacinį laikotarpį, taip pat poveikį gaminio ar statinio griovimo proceso metu, bei galimą antrinį griovimo atliekų pritaikymą, taip mažinant aplinkos taršą.

Žemiau pateikiame pavyzdžius, kaip galima sumažinti išmetamo CO2 ir betono kiekį, kuomet pasirenkate BetoFormos betoninius gaminius. Liejant betoninius bortelius, bordiūrus bei atribojimus ir tvirtinant juos lanksčiais plieno lynais, o ne betonuojant juos ant betono sluoksnio ir dedant papildomą betono kiekį kaip atramą užbetonuojant gaminių kraštus, galima sutaupyti didelius betono kiekius ir tuo pačiu sumažinti išmetamo CO2 į aplinką kiekį. Didelė dalis panaudojamo betono, kuris šiandien naudojamas įprastinių betoninių bortelių, bordiūrų, sienelių įrengime, yra slepiamas po žeme ir nėra išoriškai matomas, o rinkdamiesi Betoformos liejamus gaminius, jūs neeikvojate papildomo betono poliams, gaminio šonų sutvirtinimui, ir neslepiate gaminio po žeme - tad tokiais veiksmais sunaudojate mažiau betono, tuo pačiu mažindami ir išmetamo į aplinką CO2 kiekį.

1.1. Iprastiniu budu betonuojamas vejos bortelis

Siauras bortelis, „EdgeDesign“ CO2 ir betono sumažinimas ~70%.

2.1. Iprastiniu budu betonuojamas bortelis

Platus bortelis, „EdgeDesign“ CO2 ir betono sumažinimas ~50%.

3.1. Iprastiniu budu betonuojamas bordiuras ar stulpelis

Didesni bordiurai ar nedidelės atraminės sienelės, CO2 ir betono sumažinimas ~40%.

4.1. Iprastiniu budu betonuojamos sieneles reljefo peraukstejimams ir laiptavimui

Vidutinio aukščio atraminė sienelė, „EdgeDesign“ CO2 ir betono sumažinimas ~60%.

Informacija pamąstymui

Portlandcementis tapo populiariausia rišamąja medžiaga ir svarbiausia betono sudedamąja dalimi. Šiuo metu pasaulinė šio produkto gamyba siekia 5 mlrd.tonų/metus, t.y. daugiau, negu visų kitų dirbtinių medžiagų, kartu sudėjus. Jis yra antras, po vandens, žemės gyventojų vartojamas produktas. Tačiau dėl klimato kaitos portlandcemenčio pramonė susiduria su nemažai problemų. Pirmoji: dėl didžiulės apimties jį gaminančių įmonių energijos sąnaudos sudaro net 12–15 proc.bendro pasaulio pramonės suvartojamo energijos kiekio. Antroji svarbi problema yra dideli žalingų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mastai: išmetama ~5 proc. viso žmonijos generuojamo CO2, nes gaminant 1 t portlandcemenčio, išskiriama net 0,9 t CO2. Prognozuojama, kad metinė pasaulinė šios pramonės CO2 emisija 2050 m. pasieks 3,7–4,4 mlrd. tonų.

Pastaruoju metu pasaulio statybų rinkoje vis didesnę svarbą įgyja tvarūs statybos sprendimai. Visuomenei tampa svarbus ne tik infrastruktūros ir statinių funkcionalumas, bet ir aplinkosaugos aspektai. Dažnai tai tampa iššūkiu ne tik projektus vystantiems verslo atstovams, bet ir projektuotojams bei valstybinėms institucijoms, reglamentuojančioms statinių projektavimo ir statybos procesus.